Nvivo Collaboration Cloud

Laboratuvar veya araştırma merkezi gibi merkezi bir konumda çalışan büyük ekipler için büyük hacimli verilere hızlı ve güvenli erişim sağlamak çok önemlidir.

test

Detayları Keşfedin

Birlikte Çalışmak Artık Daha Kolay!

 • NVivo Collaboration Cloud dünyanın neresinde çalışıyor olurlarsa olsun, ekip üyelerinin projeleri paylaşmalarını sağlar
 • Her ekip üyesinin görevine göre kullanıcı izinlerini kolayca yönetebilirsiniz.
 • Projenizi bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza indirerek çevrimdışı çalışabilir veya verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Ana projeniz buluta kaydedilir.
 • Böylece projenize her yerden erişebilirsiniz.

Laboratuvar veya araştırma merkezi gibi merkezi bir konumda çalışan büyük ekipler için büyük hacimli verilere hızlı ve güvenli erişim sağlamak çok önemlidir. Tek bir sunucu üzerinde çalışmak, ek güvenlik ve verimlilik katmanları sunar. NVivo İş birliği Sunucusu, gelişmiş veriler sağlar ve ekibinizle kolayca çalışmanıza yardımcı olur. Şirket içi kurulum, güvenli, merkezi veri depolama ve yedekleme sağlarken ekip üyeleri aynı anda, gerçek zamanlı olarak projeler üzerinde çalışabilir.

Ekibiniz için sunucu tabanlı iş birliğinin uygulanmasını görüşmek üzere bizimle iletişime geçin.

Nvivo Collaboration Cloud Satın Alın: Bunu iki şekilde yapabilirsiniz

1-NVivo’nun en son sürümünü satın aldığınızda Collaboration Cloud’u bir modül olarak ekleyin.

2-NVivo’nun en son sürümüne zaten sahipseniz, myNVivo portalı aracılığıyla Collaboration Cloud modülünü satın alın. Tek yapmanız gereken myNVivo’da oturum açmak ve üst çubuk navigasyonundan Satın Aldıklarım’ı seçmek .

NVivo satın aldığınız ürünü bulun ve Kullanılabilir eklentileri göster’e tıklayın  ve Collaboration Cloud seçin .

Ekip Üyelerini Davet Et

Collaboration Cloud modülünü satın aldıktan sonra ekip üyelerini NVivo projeniz üzerinde işbirliği yapmaya davet edebilirsiniz.

İş birliğine Başlayın

Çalışma Alanı Sahibi, ana projeyi güvenli iş birliği çalışma alanına yükler. Ekip üyeleri projeyi indirip çevrimdışı olarak çalışır, ardından hazır olduklarında çalışmalarının ana projeyle birleştirilmesi için karşıya yükler.

İlk abonelik kurulumu

Collaboration Cloud’u satın alan (veya bir kurumsal lisans yöneticisi) ilk Collaboration Cloud yöneticisidir, yani hesap yöneticisi . Bu kişi, myNVivo portalındaki aboneliğe kullanıcı ekler . Portalda bir kullanıcı koltuğunun atanması, Collaboration Cloud içindeki rol ataması için bir ön koşuldur. Hesaba kullanıcı ekleyin (yalnızca hesap yöneticisi)

Hesap yöneticisi , KULLANICILAR sayfasından çalışma alanı sahibi ve (isteğe bağlı olarak) ek yönetici rolleri atar ( buradan erişin veya NVivo’dan Collaboration Cloud’u açın ). Hesap rolleri atayın

İlk çalışma alanı kurulumu

Bir çalışma alanı sahibi, Collaboration Cloud’a bir NVivo projesi yükleyerek proje için bir çalışma alanı (aynı ada sahip) oluşturur. Yüklenen dosya, ana dosyanın 1. sürümüdür (V1). Çalışma alanı oluşturma

Çalışma alanı sahibi, çalışma alanı için otomatik olarak bir çalışma alanı yöneticisi yapılır.

Çalışma alanı sahibi/yöneticisi çalışma alanını açar ve ona diğer kullanıcıları ekler. Bunlara çalışma alanı rolleri atanmalıdır: çalışma alanı yöneticisi, ortak çalışan veya her ikisi. Kullanıcıları ekleyin ve roller atayın (ve ana dosyayı paylaşın)

Varsayılan olarak, ana dosyanın V1’i ortak çalışanlarla ‘paylaşılır’, yani onların indirmeleri için hazır hale getirilir.

Ortak çalışanlar proje üzerinde çalışır

Ortak çalışanlar, Collaboration Cloud’da çalışma alanını açar ve V1 ana dosyasını indirir. Proje ana sürümünü indirin

Her biri kendi yerel makinelerinde NVivo’daki ana dosyanın kopyaları üzerinde çalışırlar ve hazır olduklarında bunları yüklerler (dosya adı değişmeden). Çalışmanızı yükleyin ve birleştirmeye hazır olarak işaretleyin.

Yüklenen dosyaları, kişisel Sürümler sayfalarında ‘V2’ olarak görünür.

Ortak çalışanlar, çalışma alanı yöneticisine sürümlerinin ana sürümle birleşmeye hazır olduğunu bildirmek için bir onay kutusunu işaretler. Çalışmanızı yükleyin ve birleşmeye hazır olarak işaretleyin

Çalışma alanı yöneticisi toplar ve birleştirir

Çalışma alanı yöneticisi, ortak çalışanların kopyalarını birleştirmeye hazır olarak işaretlediğini görür ve kopyaları indirir. Ortak çalışanların çalışmalarını indirin

Çalışma alanı yöneticisi, kopyaları NVivo’daki V1 ana dosyasıyla birleştirir . Ortak çalışanların çalışmalarını birleştir

Gerekirse çalışma alanı yöneticisi güncellenen ana dosyayı (V2 ana dosyası) karşıya yükler ve işlem tekrarlanır. Yeni bir proje ana sürümü yükleyin

Roller

Kullanıcılar, 4 farklı rolden biri veya daha fazlası altında Collaboration Cloud’a erişebilir.

 

Genel hesap yönetimi ve proje çalışma alanlarının oluşturulması için iki hesap rolü ve ayrı çalışma alanlarında eylemlere izin veren iki çalışma alanı rolü vardır.

 

Hesap rolleri

Yönetici: Yöneticiler, Collaboration Cloud hesaplarında çalışma alanı sahibi ve yönetici rolleri atayabilir . Hesap rolleri atayın Gerekirse (örneğin mevcut çalışma alanı sahibi yoksa), kendilerini başka bir kullanıcı tarafından oluşturulan bir çalışma alanının çalışma alanı sahibi ve yöneticisi yapabilirler.

Collaboration Cloud lisansı atanmış herhangi bir kullanıcı Collaboration Cloud hesabında yönetici yapılabilirken, yalnızca kurumsal lisansın orijinal satın alıcısı veya yöneticisi hesap yöneticisidir ve kullanıcı koltuklarının bulunduğu myNVivo portalındaki hesaba erişebilir. atanır ve atanmaz. Hesaba kullanıcı ekleyin (yalnızca hesap yöneticisi)

Çalışma alanı sahibi: Çalışma alanı sahipleri çalışma alanları oluşturabilir (yeni projeler yükleyerek), bir çalışma alanı oluşturabilir, çalışma alanı durumunu etkin veya tamamlandı olarak ayarlayabilir ve oluşturdukları çalışma alanlarını silebilir Çalışma Alanı durumu ve silme . Oluşturdukları çalışma alanlarında otomatik olarak çalışma alanı yöneticisi yapılırlar (aşağıya bakın).

Çalışma alanı rolleri

Çalışma alanı yöneticisi: Çalışma alanı yöneticileri , yöneticisi oldukları çalışma alanlarındaki kullanıcıları ve proje dosyası sürümlerini yönetir. Kullanıcı ekleyip kaldırabilir ve onlara çalışma alanı yöneticisi ve/veya ortak çalışan rolleri atayabilirler. Kullanıcı ekleyin ve roller atayın (ve ana dosyayı paylaşın) Ana sürümleri yükler , ortak çalışanlarla paylaşır ve ana sürümlerle birleştirmek için ortak çalışanların çalışmalarını toplarlar. Yeni bir proje ana sürümü yükleyin Yeni bir proje ana sürümü paylaşın Ortak çalışanların çalışmalarını indirin Ortak çalışanların çalışmalarını birleştirin

Ortak Çalışan: Bir çalışma alanındaki ortak çalışanlar , yalnızca bir çalışma alanı yöneticisi tarafından kendileriyle paylaşılan proje ana dosyasının kopyalarına erişebilir. Bunları üzerlerinde çalışmak için indirirler, ardından çalışma alanı yöneticisinin ana ile birleşmesi için düzenlenen kopyaları yeni kişisel sürümler olarak yüklerler. Proje ana sürümünü indirin Çalışmanızı yükleyin ve birleşmeye hazır olarak işaretleyin

Giriş yapın Cloud

Tüm rollerdeki tüm kullanıcılar, NVivo (Windows veya Mac) içinden Collaboration Cloud’da oturum açar. Collaboration Cloud aboneliği için doğru profil ve hesapla NVivo’da oturum açmış olmaları gerekir . NVivo’da myNVivo’da oturum açın

İçinde NVivo’da , tıklayın İşbirliği Cloud bir proje açıksa, Karşılama ekranındaki veya İşbirliği Bulut üzerinde Modüller şeridindeki sekmesi.

Ayrıca hesap yöneticileri, çalışma alanı sahibi ve yönetici rolleri atamak için bir web tarayıcısında ( https://collaboration-web.mynvivo.com ) KULLANICILAR sayfasında oturum açabilir.

Ana ekranlar

Bu bölüm, Collaboration Cloud’un iki ana ekranını tanıtır. Arayüz temelde tüm kullanıcılar için aynıdır, ancak kullanıcı rolüne bağlı olarak farklı özellikler mevcuttur.

Çalışma alanları sekmesi

Collaboration Cloud’un tüm kullanıcılar için ana ekranı ÇALIŞMA ALANLARI sekmesidir. Kullanıcının erişebildiği tüm çalışma alanlarını listeler.

 

Bu ekranda, çalışma alanı sahipleri yeni çalışma alanları oluşturma, çalışma alanı durumunu değiştirme ve oluşturdukları çalışma alanlarını silme seçeneğine sahiptir Çalışma alanı sahipleri için talimatlar

Yöneticiler ayrıca burada hesap rolleri atadıkları KULLANICILAR ekranını da görürler. Hesap rolleri atayın

Bireysel çalışma alanı sekmeleri

ÇALIŞMA ALANLARI sekmesinde bir çalışma alanı adına tıkladığınızda, o çalışma alanı için bir sekme açılır. Sekme, kendilerine uygulanabilecek eylemlerle birlikte çalışma alanı kullanıcılarını listeler (geçerli kullanıcının rolüne bağlı olarak).

 

Ekranın solunda:

Click Yükle çalışma alanına proje dosyası sürümlerini yüklemek için

Proje dosyası sürümlerini görüntülemek ve indirmek için Sürümler’e tıklayın (ve bunları paylaşın—yalnızca çalışma alanı yöneticileri)

Çalışma alanına kullanıcı eklemek için Ekle’ye tıklayın (yalnızca çalışma alanı yöneticileri)

Çalışma alanı istatistiklerini görmek için Bilgi’ye tıklayın ve (yalnızca çalışma alanı yöneticileri) çalışma alanı adını değiştirin

Anı Yayıncılık Nvivo

Yöneticiler için talimatlar

Hesap yöneticisi, yani Collaboration Cloud alıcısı veya bir kurumsal lisans yöneticisi, Collaboration Cloud içinde otomatik olarak yönetici yapılır. Diğer Collaboration Cloud yöneticilerine, mevcut yöneticiler tarafından Collaboration Cloud içindeki rol atanır.

Hesaba kullanıcı ekleyin (yalnızca hesap yöneticisi)

Hesap rolleri atayın

Çalışma alanı sahipleri için talimatlar

Çalışma alanı sahipleri, bir projedeki kullanıcıların proje dosyası sürümlerini paylaştığı ve izlediği yeni çalışma alanları oluşturur . Oluşturdukları çalışma alanlarının durumunu ( etkin veya tamamlanmış ) değiştirebilir ve çalışma alanlarını yeniden adlandırabilir veya silebilir.

Örneğin;

 • Çalışma alanı sahipleri, oluşturdukları çalışma alanlarında otomatik olarak çalışma alanı yöneticisi olurlar.
 • Bir çalışma alanı oluşturun
 • Çalışma alanı durumu ve silme
 • Çalışma alanlarının adlandırılması
 • Çalışma alanı yöneticileri için talimatlar
 • Çalışma alanı yöneticileri, bir çalışma alanı içindeki kullanıcıları yönetir. Ayrıca proje dosyası ana sürümlerini yükler ve paylaşırlar ve ana sürümle birleştirmek için ortak çalışanların çalışmalarını toplarlar.
 • Çalışma alanı sahipleri, oluşturdukları çalışma alanlarında otomatik olarak çalışma alanı yöneticisi olurlar.
 • Kullanıcı ekleyin ve roller atayın (ve ana dosyayı paylaşın)
 • Kullanıcıları veya rolleri kaldırın
 • Ortak çalışanların çalışmalarını indirin
 • Ortak çalışanların durumunu değiştir
 • Ortak çalışanların çalışmalarını birleştir
 • Yeni bir proje ana sürümü yükleyin
 • Yeni bir proje ana sürümünü paylaşın

 

Ortak çalışanlar için talimatlar

 • Ortak çalışanların görevleri şunlardır:
 • Onlarla paylaşılan proje ana sürümlerini indirin,
 • Bunlar üzerinde NVivo’da , yerel makinelerinde çalışın ,
 • Düzenlenmiş sürümlerini Collaboration Cloud’a yükleyin ve ardından
 • Durumlarını birleştirmeye hazır olarak değiştirin.
 • Diğer düzenleme turları için yukarıdaki adımları tekrarlayın.
 • Proje ana sürümünü indirin
 • Çalışmanızı yükleyin ve birleşmeye hazır olarak işaretleyin

Veri saklama

Collaboration Cloud’a yüklenen projeler, abonelikler geçerli kalırken süresiz olarak (kullanıcılar tarafından silinmediği sürece) saklanır.

Bir abonelik sona erdikten sonra verilere erişilemez; erişimi yeniden kazanmak için aboneliğin yenilenmesi gerekir.

Süresi dolmuş bir abonelik, sona erme tarihinden itibaren doksan gün içinde yenilenmezse, tüm veriler dahil olmak üzere hesap silinir.

https://www.qsrinternational.com/nvivo-qualitative-data-analysis-software/about/nvivo/who-its-for/academia

tr_TR
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
???? Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?