Hakkımızda

NVivo, QSR International tarafından üretilen bir nitel veri analizi (QDA) yazılımıdır.

NVivo, QSR International tarafından üretilen bir nitel veri analizi (QDA) yazılımıdır. NVivo, nitel araştırmacıların, küçük veya büyük hacimli veriler üzerinde derinlemesine analizlerin gerekli olduğu görüşmeler, açık uçlu anket yanıtları, dergi makaleleri, sosyal medya ve web içeriği gibi yapılandırılmamış nitel verileri düzenlemelerine, analiz etmelerine yardımcı olur.

NVivo ağırlıklı olarak akademik, kamu, sağlık, ticari, antropoloji, psikoloji, iletişim, sosyoloji gibi sosyal bilimlerin yanı sıra adli tıp, turizm, kriminoloji ve pazarlama gibi pek çok alanda araştırmacılar tarafından kullanılmaktadır.

İlk QSR International yazılım ürünü Tom ve Lyn Richards tarafından geliştirilmiştir. Başlangıçta NUD*IST olarak adlandırılan, yapılandırılmamış metinsel verilerin ince ve ayrıntılı analizi için araçlar içeriyordu. 1999’da Richards, NVivo’nun ilk sürümünü geliştirdi ve sonunda N6, NVivo 7 ile değiştirildi.

Anı Yayıncılık, ondan fazla uluslararası firmanın Türkiye ve bölge ülkelerde satış temsilciliğini yürütmektedir. QSR International ile Bölgesel Ortaklık Anlaşması imzalamış ve 21 ülkede nitel veri analiz yazılımı NVIVO’nun Tek Yetkili Satış Temsilciliğini üstlenmiştir. Ayrıca SSI’ın bünyesinde bulunan LISREL, HLM, IRTPro yazılımları ile Comprehensive Meta Analysis (CMA), Maxqda, Atlas.ti, Inspiration ve Navicat yazılımlarının da Türkiye Satış Temsilcisidir.

Bilimsel ve akademik alandaki bir diğer faaliyeti ise, akademisyenlere ve araştırmacılara yönelik gerçekleştirdiği akademik ve metodolojik eğitimlerdir. Akademik Okul adıyla kış ve yaz döneminde olmak üzere en az iki dönemde on ayrı başlıkta eğitimler düzenlemektedir. Araştırma yöntemleri ile NVIVO, LISREL, CMA ve Atlas.ti programlarına yönelik eğitimlere yüzlerce araştırmacı katılmaktadır. Bu eğitimlerle araştırmacılar bir araya gelerek araştırma deneyimlerini paylaşıp yeni metodolojiler hakkında bilgi sahibi olurken, metodolojik tartışmalara eşlik ederler. Akademik eğitimler isteğe bağlı olarak üniversitelerde veya farklı şehirlerde de gerçekleştirilmektedir.

tr_TR
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
???? Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?