Akademik Yazma & EndNote Eğitimi

♦ EndNote ile tez yazma, makale yazma, Yayınlama, Tez ve makaleniz ile ilgili düzenli, kolay erişilebilir, kişisel kütüphane oluşturma, EndNote ortamında açık erişimi olan veri tabanlarından makalelere ulaşma,
♦ Üniversitenizin üyesi olduğu veri tabanlarından makaleleri tarama ve EndNote kütüphanenize aktarma, Tezinizi ve makalenizi yazarken seçtiğiniz formatta (örneğin APA, MLA vb.) aynı anda metin içinde atıf gösterme ve kaynakçanızı uygun formatta otomatik olarak oluşturma.
♦ Akademik Yazma: Akademik ve bilimsel yazının özellikleri, Bilimsel bir makalenin, kitabın mantığını analiz etme, Metin içerisinde alıntı yapma ve atıfların gösterimi, Akademik ve bilimsel yazıda stil, Tez ve makalelerde;
♦ Konu seçimi, Giriş yazmak, Problem durumunu yazmak, Yöntem yazmak, Bulgu ve yorum yazmak, Tartışma ve sonuç yazmak, Kısa ve kapsamlı özet yazmak, Bilimsel bir makalenin yayınlama süreci.

*Akademik eğitimlerimize katılan kursiyerlerimize ‘Katılım Sertifikası‘ verilmektedir.

Başvur


EĞİTİM İÇERİĞİ

GünBaşlıkAçıklama
1EndNote ile tez yazma, makale yazma, yayınlamaTez ve makaleniz ile ilgili düzenli, kolay erişebilir, kişisel kütüphane oluşturma, EndNote ortamında açık erişimi olan veri tabanlarından makalelere ulaşma, Üniversitenizin üyesi olduğu veri tabanlarından makaleleri tarama ve EndNote kütüphanenize aktarma, Tezinizi ve makalenizi yazarken seçtiğiniz formatta (örneğin APA, MLA vb.) aynı anda metin içinde atıp gösterme ve kaynakçanızı uygun formatta otomatik olarak oluşturma.
2Akademik YazmaAkademik ve bilimsel yazının özellikleri, Bilimsel bir makalenin, kitabıb mantığını analiz etme, Metin içersinde alıntı yapma ve atıfların gösterimi, Akademik ve bilimsel yazıda stil, Tez ve makalelerde; Konu seçimi, giriş yazmak, problem durumunu yazmak, yöntem yazmak, bulgu ve yorum yazmak, tartışma ve sonuç yazmak, kısa ve kapsamlı özet yazmak, Bilimsel bir makalenin yayınlama süreci.

EĞİTİM TAKVİMİ

Eğitim

Akademik Yazma &
Endnote Eğitimi

Başlangıç Tarihi

Bitiş Tarihi

Eğitim Yeri

Eğitim Ücreti


♦ Toplam eğitim saati 12 saat olarak belirlenmiştir.
 

  • Kesin kayıtları yapılan Eğitimlerin iptali durumunda ücret iadesi yapılmaz. Yapılan kayıtlar bir sonraki Akademik Okul’a kaydırılır.


tr_TR
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
???? Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?